Wednesday, 6 Jul 2022

Reguły diety śródziemnomorskiej – dietetyk doradza

Patrząc na szczupłe modelki na zdjęciach plakatów, z trudem nie popaść w kompleksy. I chociaż zdecydowana większość tych fotografii została poddana komputerowej obróbce, to jednakże każdy pod ich wpływem zaczyna patrzeć krytycznym wzorkiem na własne ciało. Szczególnie uciążliwe są zbyteczne kilogramy oraz poboczne centymetry w talii. Można co prawda zamaskować je jakoś pod grubą powłoką ubrań, jednak wiosną, a zwłaszcza latem wszystko znienacka staje się widoczne.

Dla dużej grupy ludzi ostatnią deską ratunku są imponujące diety – jeżeli potrzebujesz pomocy zobacz co proponuje doświadczony dietetyk. Swoją nazwę zawdzięczają temu, iż w nadzwyczaj szybkim czasie pozwalają zrzucić kilka jeżeli nawet nie więcej kilogramów. Każdy dzień takiej diety przewiduje kilka lekkich posiłków. Z reguły niemniej jednak dzienny limit kalorii nie przekracza 1200 kcal.

Można w związku z tym wybitnie prędko schudnąć, jednak zaraz po diecie, kiedy tylko zwiększa się ilość spożywanych pokarmów, rezultat zaczyna powoli stawać się coraz mniej widoczny. Niebezpieczeństwem jest też wynik jo-jo. Jeżeli tuż po diecie powróci się do dawnych nawyków żywieniowych, to waga nadzwyczaj błyskawicznie się wróci do stanu sprzed diety.

Wspaniała waga, szczupła sylwetka, wzorowe wymiary to marzenie wielu osób. Szczególnie aktualnie, kiedy tak znaczny nacisk kładzie się na atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Współczesne środki masowego przekazu kreują nowe kanony ciekawa. Niedoścignionym wzorem dla wielu kobiet, a przede wszystkim dla nastolatek jest niezmiernie wysoka i wysmukła modelka. Patrząc na różnorodne zdjęcia, trudno nie popaść w kompleksy. Pod ich wpływem wiele osób zdecydowało się przejść na różne diety.

Zobacz też